Kontakt

Famna – Riksorganisationen för idéburen vård och social omsorg
Postadress: Box 16355, 103 26 STOCKHOLM
Besöksadress: Klara Södra Kyrkogata 1,8 tr
Tel: 08 – 546 949 30

 

Personal

Ulrika Stuart Hamilton

Generalsekreterare
070-555 74 76
08-546 949 33

ulrika.stuart@famna.org

_DSC2491_Famna_porträtt_web2

Viktoria Loo Skyman

Utvecklingsledare, Projektledare för eHälsoprojektet
070-374 08 36
08-546 949 36

viktoria.loo.skyman@famna.org

_DSC2509_Famna_porträtt_web-3

Ingemar Olsson

Media- och opinionsansvarig
070-585 57 67
08-546 949 32

ingemar.olsson@famna.org

_DSC2598_Famna_porträtt_web-2

Jenny Hjalmarson

Kvalitetsansvarig och projektchef
072–205 21 55
08-546 949 34

jenny.hjalmarson@famna.org

_DSC2545_Famna_porträtt_web2

Lena Blomén

Ekonom, Famna, Kugghjulet och eHälsoprojektet

072-20 53 490

lena.blomen@famna.org

Mircea Budulean

Facilitator Kugghjulet
076 - 102 32 62
08 - 546 949 35

mircea.budulean@famna.org

Mircea Budulean

Mikael Strandänger

Rådgivare medlemsservice

070-591 14 81

mikael.strandanger@famna.org

Styrelse

Martin Ärnlöv

Ordförande Famna, Direktor/VD Bräcke Diakoni

martin.arnlov@brackediakoni.se

Martin Ärnlöv

Samuel Borg

VD Probitas

samuel.borg@probitas.se

Samuel Borg

Karin Thalén

Sjukhusdirektör, Stockholms Sjukhem

karin.thalen@stockholmssjukhem.se

Karin Thalén

Christer Hallerby

Konsult

christer.hallerby@c2s.se

Christer Hallerby

Henrik Hammar

Styrelseledamot Skåne Stadsmission

henrik@hammar.info

Henrik Hammar

Jonas Wihlstrand

Socialchef, Stockholms Stadsmission

jonas.wihlstrand@stadsmissionen.se

Jonas Wihlstrand, styrelseledamot

Nilla Helgesson

Direktor, Skyddsvärnet

nilla.helgesson@skyddsvarnet.se

Nilla Helgesson

Eva Frunk Lind

Tidigare bl.a. förvaltningschef Stockholms Läns Landsting och Stockholms Kommun

eva.frunklind@gmail.com

Eva Frunk Lind

Mats Pertoft

F.d. riksdagsledamot (MP)

mats.pertoft@gmail.com

Mats Pertoft, styrelseledamot

Amir Daneshpip

Jurist med särskild kompetens inom upphandlings- och konkurrensrätt samt idéburen sektor

amir.daneshpip@front.law

Amir Daneshpip, styrelseledamot