Famnas styrelse


Martin Ärnlöv

Ordförande Famna
Direktor/VD Bräcke Diakoni
martin.arnlov@brackediakoni.se

Samuel Borg
VD Probitas
samuel.borg@probitas.se

Karin Thalén
Sjukhusdirektör Stockholms Sjukhem
karin.thalen@stockholmssjukhem.se

Christer Hallerby
Konsult
christer.hallerby@c2s.se

Henrik Hammar
Styrelseledamot Skåne Stadsmission
henrik@hammar.info

Jonas Wihlstrand
Socialchef, Stockholms Stadsmission
jonas.wihlstrand@stadsmissionen.se

Nilla Helgesson
Direktor, Skyddsvärnet
nilla.helgesson@skyddsvarnet.se

Eva Frunk Lind
Tidigare bl.a. förvaltningschef Stockholms Läns Landsting och Stockholms Kommun
eva.frunklind@gmail.com

Mats Pertoft
F.d. riksdagsledamot (MP)
mats.pertoft@gmail.com 

Amir Daneshpip
Jurist med särskild kompetens inom upphandlings- och konkurrensrätt samt idéburen sektor
amir.daneshpip@front.law

 

 

Generalsekreterare
Ulrika Stuart Hamilton
ulrika.stuart@famna.org

 

Logga in styrelse

 

(Sidan uppdaterad 151105)