Kontakt

Kontakt

Famna – Riksorganisationen för idéburen vård och social omsorg

Postadress:
Box 16355, 103 26 Stockholm

Besöksadress:
Klara Södra Kyrkogata 1,8 tr

Tel: 08 – 546 949 30

Personal

Ulrika Stuart Hamilton

Generalsekreterare
070-555 74 76
08-546 949 33

ulrika.stuart@famna.org

Image

Viktoria Loo Skyman

Utvecklingsledare, Projektledare för eHälsoprojektet
070-374 08 36
08-546 949 36

viktoria.loo.skyman@famna.org

Image

Ingemar Olsson

Kommunikationsansvarig; Biträdande projektledare Kugghjulet
070-585 57 67 
08-546 949 32

ingemar.olsson@famna.org

Image

Jenny Hjalmarson

Kvalitetsansvarig och projektchef
072–205 21 55 08-546 949 34

jenny.hjalmarson@famna.org

Image

Victoria Engman Broadley

Sakkunnig idéburen välfärd och medlemsrådgivare
072-200 82 38, 08-54694938

victoria.engman@famna.org

Image

Lena Blomén

Ekonom, Famna, Kugghjulet och eHälsoprojektet
072-20 53 490,  08-546 949 37

 

 

 

 

 

 

lena.blomen@famna.org

Image

Mircea Budulean

Facilitator Kugghjulet
076 - 102 32 62,  08 - 546 949 35

mircea.budulean@famna.org

Image

Mikael Strandänger

Rådgivare medlemsservice
070-591 14 81

mikael.strandanger@famna.org

 

Styrelse

Martin Ärnlöv

Ordförande Famna, Generalsekreterare Röda Korset

Image

Samuel Borg

Image

Karin Thalén

Sjukhusdirektör, Stockholms Sjukhem

karin.thalen@stockholmssjukhem.se

Image

Christer Hallerby

Image

Henrik Hammar

Styrelseledamot Skåne Stadsmission

henrik@hammar.info

Image

Jonas Wihlstrand

Socialchef, Stockholms Stadsmission

jonas.wihlstrand@stadsmissionen.se

Image

Nilla Helgesson

Direktor, Skyddsvärnet

nilla.helgesson@skyddsvarnet.se

Image

Eva Frunk Lind

Tidigare bl.a. förvaltningschef Stockholms Läns Landsting och Stockholms Kommun

eva.frunklind@gmail.com

Image

Mats Pertoft

F.d. riksdagsledamot (MP)

mats.pertoft@gmail.com

Image

Amir Daneshpip

Jurist med särskild kompetens inom upphandlings- och konkurrensrätt samt idéburen sektor

amir.daneshpip@front.law

Image

Emma Simonsson Vento

Verksamhetschef Gyllenkroken

emma.vento@gyllenkroken.se

Image
Famnas styrelse
Image

Senast uppdaterad 2018-12-11

Dela: