Styrelse

 

Famnas styrelse

Stefan Nilsson

Ordförande Famna, Direktor Ersta diakoni

stefan.nilsson@erstadiakoni.se

Image

Karin Thalén

Sjukhusdirektör, Stockholms Sjukhem

karin.thalen@stockholmssjukhem.se

Image

Jonas Wihlstrand

Generalsekreterare, Riksföreningen Sveriges Stadsmissioner

jonas.wihlstrand@sverigesstadsmissioner.se

Image

Nilla Helgesson

Direktor, Skyddsvärnet anno 1910

nilla.helgesson@skyddsvarnet.se

Image

Mats Pertoft

F.d. riksdagsledamot (MP)

mats.pertoft@gmail.com

Image

Amir Daneshpip

Advokat och delägare Reuterman Advokatbyrå

amir.daneshpip@reuterman.se

Image

Emma Simonsson Vento

Verksamhetschef Gyllenkroken

emma.vento@gyllenkroken.se

Image

Ulrika Wickman

Chef Hälsa och Vård, Röda Korset

Ulrika.Wickman@redcross.se

Image

Lena Wetterskog Sjöstedt

Image

Emma Henriksson

PR-konsult, styrelseledamot

emma.e.r.henriksson@me.com

 

Image
 

Senast uppdaterad 2022-05-16

Dela: